Ikon tema Ryssland

Ikon tema Ryssland
Ikon tema Ryssland
Ikon tema Ryssland
Ikon tema Ryssland

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

IKON, 1900-talets början, Ryssland, St Theodosius, träpannå, krederad, målad, med silverrisa samt cloisonné emalj och röda stenar stämplad Moskva 1908-1926, ca 13,5x11 samt tjocklek ca 2 cm

bortfall av kredering och färg, sprickor, krackelyr, bruks och åldersrelaterat slitage.

428058

2016-12-11