Ikon tema Ryssland
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
IKON, 1900-talets början, Ryssland, St Theodosius, träpannå, krederad, målad, med silverrisa samt cloisonné emalj och röda stenar stämplad Moskva 1908-1926, ca 13,5x11 samt tjocklek ca 2 cm
bortfall av kredering och färg, sprickor, krackelyr, bruks och åldersrelaterat slitage.
428058
2016-12-11