Spegellampetter Karl Johan
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, göteborgsarbete i Karl Johan, av Johan Martin Berg (glasmästare och spegelfabrikör i Göteborg 1803-1837) signerad IMB, två ljusarmar, krön i skuret trä, 64x58 cm
Slitage, skador
428123
2016-12-12