Såssnipor 1700-tal i porslin Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SÅSSNIPOR, 2 st, snarlika, porslin, Kina, 1700-talets slut, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, höjd med hänkel 7-7,5 cm

Slitage runt kanter, fotnagg

428135

2016-12-11