Bägare silver

Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, Axel Johan Limmell (1732-1775) Växjö resp Niclas Wiggman (1750-1770) Kalmar 1761, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 101 resp 46 g

Slitage, gravyr, Niclas wiggman bägaren med bristningar vid mynning, bucklor

428169

2016-12-12