Ljuskrona barockstil

Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil
Ljuskrona barockstil

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, barockstil, för 6 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 92, diameter 56 cm, elektrifierad
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Skadade lamphållare, enstaka prismor saknas, påse med lösa prismor medföljer, enstaka prismor saknas

428337

2016-12-12