Ljuskrona 1900-talets första hälft
2016-12-12
428344
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, för 5 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 74 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm
enstaka prismor saknas kan saknas