Ljuskrona
2016-12-12
428345
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt, för 5 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 53, diameter 46 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm
enstaka prismor saknas kan saknas