Skåp 1800-tal
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, bemålat, 2-delat, delvis svarvad dekor, överdel med inredning fasta hyllplan, underdel med 2 lådor och dörrluckor, höjd ca 196, 109x49 cm
Senare bemålning/patinering, kompletterat, lådorna ej låsbara/ej passande nyckel
428384
2016-12-14