Carambolebord Sportmemorabilia

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARAMBOLEBORD, 1900-talets andra hälft, fanerade i mahogny med intarsiadekor, bronsbeslag, medföljer bordsskivor för att ovandlat det till matbord, köställ med köer, bollar, och räkneverk medföljer, höjd ca 72, 210x113, två lösa skivor vardera 270x80 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Slitage, renoverat

428430

2016-12-20