Carambolebord Sportmemorabilia
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARAMBOLEBORD, 1900-talets andra hälft, fanerade i mahogny med intarsiadekor, bronsbeslag, medföljer bordsskivor för att ovandlat det till matbord, köställ med köer, bollar, och räkneverk medföljer, höjd ca 72, 210x113, två lösa skivor vardera 270x80 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm
Slitage, renoverat
428430
2016-12-20