Dockservis Gustavsberg

Dockservis Gustavsberg
Dockservis Gustavsberg
Dockservis Gustavsberg
Dockservis Gustavsberg
Dockservis Gustavsberg
Dockservis Gustavsberg

Klubbat för:

350 SEK

1 000 SEK

DOCKSERVIS, 17 dlr., porslin, Gustavsberg, 1913, dekor av guldbård, bestående av: terrin, såssnipa, 3 uppläggningsfat, 6 flata mattallrikar, 6 djupa mattallrikar, mattallrikens diameter ca 14 cm, terrinens höjd ca 13 cm

Viss krackelering, smärre nagg

428605

2016-12-15