Dockservis Gustavsberg
Klubbat för:
350 SEK
1 000 SEK
DOCKSERVIS, 17 dlr., porslin, Gustavsberg, 1913, dekor av guldbård, bestående av: terrin, såssnipa, 3 uppläggningsfat, 6 flata mattallrikar, 6 djupa mattallrikar, mattallrikens diameter ca 14 cm, terrinens höjd ca 13 cm
Viss krackelering, smärre nagg
428605
2016-12-15