Reijmyre Carlgren/Sjöberg vinglas "Slottet"
Klubbat för:
1 700 SEK
1 800 SEK
REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas, 12 st., design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerad av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, höjd ca 16 cm
PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk
Skador: Glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form
428614
2016-12-21