Einar Forseth blandteknik

Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EINAR FORSETH (1892-1988), skiss, detalj från väggmålning i Södra Latin, signerad "Einar Fo. 1965" samt dedikation, blandteknik på papper, dagermått ca 41 x 36 cm

PROVENIENS: Kooperativa Förbunders konstförening. Skissen var en gåva i samband med KF:s 100-årsjubileum 1979. Se brev i facsimil á tergo

428642

2016-12-15