Man Ray akvatint
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MAN RAY (1890-1976), Marcel Duchamp, signerad och numrerad Man Ray 102/125, akvatint, 25,5x25 cm, bladstorlek 38x28,5 cm, ur portföljen Monument à Christophe Colombe et à Marcel Duchamp, 1972, utgiven av Éditions Georges Visat, Paris, med skyddsomslag med konstnärens namn präglat
LITTERATUR: Anselmino 20
428673
2016-12-15