Pierre Alechinsky akvatint

Pierre Alechinsky akvatint
Pierre Alechinsky akvatint

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIERRE ALECHINSKY (född 1927), Regardeur Regardé, signerad och numrerad Alechinsky 102/125, akvatint, 24x17,5 cm, bladstorlek 38x28,5 cm, ur portföljen Monument à Christophe Colombe et à Marcel Duchamp, 1972, utgiven av Éditions Georges Visat, Paris, med skyddsomslag med konstnärens namn präglat
LITTERATUR: Rivière 448

428674

2016-12-15