Roberto Matta etsning

Roberto Matta etsning
Roberto Matta etsning

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROBERTO MATTA (1911-2002), Hommage à Marcel Duchamp, signerad och numrerad Matta 102/125, etsning med relieftryck, 26x16,5 cm, bladstorlek 38x28,5 cm, ur portföljen Monument à Christophe Colombe et à Marcel Duchamp, 1972, utgiven av Éditions Georges Visat, Paris, med skyddsomslag med konstnärens namn präglat

428676

2016-12-15