Dorothea Tanning etsning och akvatint

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOROTHEA TANNING (1910-2012), Hommage à Marcel duchamp, signerad och numrerad Dorothea Tanning 102/125, etsning och akvatint, 26x17 cm, bladstorlek 38x28,5 cm, ur portföljen Monument à Christophe Colombe et à Marcel Duchamp, 1972, utgiven av Éditions Georges Visat, Paris, med skyddsomslag med konstnärens namn präglat

428677

2016-12-15