Hans Richter akvatint

Hans Richter akvatint
Hans Richter akvatint
Hans Richter akvatint
Hans Richter akvatint
Hans Richter akvatint
Hans Richter akvatint

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HANS RICHTER (1888-1976), Hommage à Marcel Duchamp, signerad och numrerad Hans Richter 102/125, färgakvatint, 22x33 cm, bladstorlek 38x28,5 cm, ur portföljen Monument à Christophe Colombe et à Marcel Duchamp, 1972, utgiven av Éditions Georges Visat, Paris, med skyddsomslag med konstnärens namn präglat

428679

2016-12-15