Ljuskrona 1800-tal nyrokoko

Ljuskrona 1800-tal nyrokoko
Ljuskrona 1800-tal nyrokoko
Ljuskrona 1800-tal nyrokoko
Ljuskrona 1800-tal nyrokoko
Ljuskrona 1800-tal nyrokoko
Ljuskrona 1800-tal nyrokoko
Ljuskrona 1800-tal nyrokoko
Ljuskrona 1800-tal nyrokoko

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets senare del, nyrokoko, för 12 ljus, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor och stomglas, höjd ca 96, diameter ca 54 cm, senare elektrifierad

Senare elektrifierad, enstaka prismor kan saknas

428697

2016-12-15