Ljuskrona nyrokoko

Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-tal, nyrokoko, för 8 ljus, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor, höjd 102, diameter ca 79 cm, elektrifierad

Något böjda ljusarmar

428763

2016-12-16