Max Ernst litografi

Max Ernst litografi
Max Ernst litografi

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

MAX ERNST(1891-1976), The ballad of the soldier - plate XVII, 1972, signerad och numrerad Max Ernst 45/79, litografi tryckt i rött på japanpapper, bladstorlek 38x28 cm
LITTERATUR: Spies Leppien 218

Zustandsbeschreibung

428779

2016-12-16