Ringar
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
RINGAR, 2 st., 18 guld, med hematit stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1957 resp. med 3 fasettslipade stenar stämplad Nordiska Kompaniet, Stockholm 1949, ringstorlekar 19,5 resp.17 mm, RING, underhaltigt guld och silver, svart onyx, markasiter, ringstorlek ca 18 mm
Onyxring saknar de flesta stenar montering med omfattande slitage
428813
2016-12-18