Örhängen 1 par 18 k guld
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, dekor med blad samt små barocka orientaliska pärlor, Gustaf Adolf Cedergren, Stockholm ca 1870/80-tal, årsstämpel otydlig, höjd ca 3 cm, kroksystem, vikt ca 6,8 g, originaletui märkt G. A. Cedergren, Juvelerare i Stockholm, Drottninggatan Nr 31
Pärlor med skador och slitage, etui med slitage
428814
2016-12-18