Bonad Sunnerboskolan
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BONAD, Småland, Sunnerboskolan, 1800-talets första hälft. visar bibliska scener, målad på papper, uppfodrad på duk, ca 48x154 cm
PROVENIENS: I samma familjs ägo, småländsk prästsläkt
Renoverad, färgbortfall
428866
2016-12-16