Bonad Sunnerboskolan

Bonad Sunnerboskolan
Bonad Sunnerboskolan
Bonad Sunnerboskolan
Bonad Sunnerboskolan

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BONAD, Småland, Sunnerboskolan, 1800-talets första hälft. visar bibliska scener, målad på papper, uppfodrad på duk, ca 48x154 cm
PROVENIENS: I samma familjs ägo, småländsk prästsläkt

Renoverad, färgbortfall

428866

2016-12-16