Bojaner Kina

Bojaner Kina
Bojaner Kina
Bojaner Kina
Bojaner Kina
Bojaner Kina
Bojaner Kina
Bojaner Kina
Bojaner Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av reserver med påfågel vid prunus och pion samt lotus vid vattenväxter omgivna av "100 antikviteter" i emaljfärger, järnoxid, höjd ca 22 cm

En botten med glasyrsprickor, ett lock med smärre nagg

428882

2016-12-16