Bojaner Kina
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av reserver med påfågel vid prunus och pion samt lotus vid vattenväxter omgivna av "100 antikviteter" i emaljfärger, järnoxid, höjd ca 22 cm
En botten med glasyrsprickor, ett lock med smärre nagg
428882
2016-12-16