Skurna dekorelement

Skurna dekorelement
Skurna dekorelement
Skurna dekorelement
Skurna dekorelement
Skurna dekorelement
Skurna dekorelement
Skurna dekorelement
Skurna dekorelement

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKURNA DEKORELEMENT, 4 st., 1800/1900-tal, skuren geometrisk och floral dekor, den mörkaste med senare ytbehandling, längd mellan ca 145 - 171, största bredd ca 26 cm

Proveniens: Dekorelementen kommer från en samling som ihopbragtes av en diplomatfamilj i Afrika under mitten av 1900-talet.

Omfattande bruks- och åldersrelaterat slitage

428888

2016-12-16