Chiffonje sengustaviansk
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHIFFONJE, sengustviansk, 1800-talets början, invändigt med små lådor, fanérade med magony, beslag i mässing, höjd ca 126, 112x53 cm, nyckel finns
Proveniens: Inköpt på auktion 1916 efter Hugo Wilhelm Fahnehjelm (1831-1913) Gränna
Torrsprickor, senare beslag
429061
2016-12-17