Kandelabrar 1800-tal

Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets mitt, Frankrike, patinerad brons, keruber upphållandes bladverk med ljuspipor, stående på kolonnformade postament av sten med dekor av bl a festonger i brons, höjd ca 52-53 cm

En sockel med mindre skada, delvis renoverade

429156

2016-12-17