Kandelabrar 1800-tal
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets mitt, Frankrike, patinerad brons, keruber upphållandes bladverk med ljuspipor, stående på kolonnformade postament av sten med dekor av bl a festonger i brons, höjd ca 52-53 cm
En sockel med mindre skada, delvis renoverade
429156
2016-12-17