Kornilov Brothers
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KORNILOV BROTHERS, porslin, sent 1800-tal, tvättfat samt kanna i bemålat samt glaserat porslin, ryska figurmotiv, stämplad med krönt monogram Peter den store, höjd kanna 40,5, mått tvättfat höjd 14,5, 51x32 cm
Lagad hänkel, handfat med spricka
429242
2016-12-18