Salongsgrupp biedermeier

Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier
Salongsgrupp biedermeier

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

SALONGSGRUPP, 9 dlr, 1800-talets första hälft, biedermeier, fanerade med björk, bestående av soffa, 2 karmstolar, bord, bankett, 4 stolar, soffan längd ca 170, bordets höjd ca 73, 90x77, vardera klaff 25 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, skador, lagningar

429313

2016-12-18