Terrin med lock tenn

Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn
Terrin med lock tenn

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSTAV SILOV, verksam 1848-1875, Vimmerby, terrin i tenn med hänklar samt lock, stämplad GS, Vimmerbys ortsstämpel samt I5 (1863), diameter ca 21 cm

Vissa bucklor, gravyr undertill

429416

2016-12-18