Terrin Gustavsberg

Terrin Gustavsberg
Terrin Gustavsberg
Terrin Gustavsberg
Terrin Gustavsberg
Terrin Gustavsberg
Terrin Gustavsberg
Terrin Gustavsberg
Terrin Gustavsberg

Klubbat för:

600 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

GUSTAVSBERG, terrin med fat, modell Royal Scenery, tillverkning mellan 1839-1860, med dekor i blått av bla kungl. slottet, höjd inkl fat ca 29 cm

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterat sitage, glasyrkrackeleringar, nagg/bortfall

429570

2016-12-19