Bägare Johan Pettersen

Bägare Johan Pettersen
Bägare Johan Pettersen
Bägare Johan Pettersen
Bägare Johan Pettersen
Bägare Johan Pettersen
Bägare Johan Pettersen

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, Johan Pettersen (verksam 1755-1796), Söderhamn 1767, invändigt och delvis utvändigt förgylld, svisselerad dekor av kartuscher, välvd fot, höjd ca 18,5 cm, vikt ca 316 g

Fotring med bucklor

429615

2016-12-19