Bägare Johan Pettersen
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄGARE, silver, Johan Pettersen (verksam 1755-1796), Söderhamn 1767, invändigt och delvis utvändigt förgylld, svisselerad dekor av kartuscher, välvd fot, höjd ca 18,5 cm, vikt ca 316 g
Fotring med bucklor
429615
2016-12-19