Matgrupp Nordiska Kompaniet
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATGRUPP, 11 dlr., 1900-talets mitt, rokokostil, gråmålad, skuren dekor, märkt Nordiska Kompaniet bestående av: bord med fyra iläggsskivor, 8 stolar, 2 karmstolar, bordets mått, höjd 75, 149x110, iläggskivorna 56 vardera, sitthöjd ca 45 cm
skiva med slitage, delvis senare inläggsskivor, fläckar
429631
2016-12-21