Nattkista barock

Nattkista barock
Nattkista barock
Nattkista barock
Nattkista barock
Nattkista barock
Nattkista barock
Nattkista barock
Nattkista barock

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

NATTKISTA, barock, 1700-tal, fanerad i olika träslag med intarsia av bl a kompassros, stjärnor, välvt lock, senare benställning, höjd 90, 71x49 cm, nyckel finns

Renoverat, kompletterat, slitage, fanerbortfall, senare benställning 1800-tal, lagad

429634

2016-12-21