Nattkista barock
Klubbat för:
1 000 SEK
2 000 SEK
NATTKISTA, barock, 1700-tal, fanerad i olika träslag med intarsia av bl a kompassros, stjärnor, välvt lock, senare benställning, höjd 90, 71x49 cm, nyckel finns
Renoverat, kompletterat, slitage, fanerbortfall, senare benställning 1800-tal, lagad
429634
2016-12-21