Gustavianska stolar i par
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-tal, s.k. svenska modellen, stockholmsarbeten, en med spår av etikett Stockholms stolmakarämbetessigill samt otydligt signerad, träskuren dekor av bl a fleuroner, blåruttig klädsel, sitthöjd ca 44 cm
Förstärkta, senare bemålade
429653
2016-12-19