Gustavianska stolar i par

Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

STOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-tal, s.k. svenska modellen, stockholmsarbeten, en med spår av etikett Stockholms stolmakarämbetessigill samt otydligt signerad, träskuren dekor av bl a fleuroner, blåruttig klädsel, sitthöjd ca 44 cm

Förstärkta, senare bemålade

429653

2016-12-19