Stig Lindberg Berså
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STIG LINDBERG, "Berså", servis, 67 dlr., Gustavsberg, formgiven 1960, bestående av: 8 tallrikar, 8 förrätt/efterrätttallrikar, 4 salladierer, 8 djupa tallrikar, tvåpipig såssnipa, 1+1+1+1 skålar, 1+1 uppläggningsfat, salt- och pepparströare, sockerströare, marmeladburk med lock, 8 äggkoppar, kanna, tekanna, 6 tekoppar med fat, 6 kaffekoppar med fat, gräddkanna, smörask med lock, ask med lock, 3 äldre assietter med krafitigare slitage
Salt och papparströare , sockerströare saknar gummiproppar undertill, sockerströare med nagg övertill, bruksslitage
429706
2016-12-20