Sven Ljungberg oljemålning

Sven Ljungberg oljemålning
Sven Ljungberg oljemålning
Sven Ljungberg oljemålning
Sven Ljungberg oljemålning
Sven Ljungberg oljemålning
Sven Ljungberg oljemålning

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SVEN LJUNGBERG (1912-2010): Fruktstilleben, signerad S. Ljungberg, olja på duk, ca 32x26 cm, utförd omkring 1940

Proveniens: Envoyé Arne S Lundberg Kabinettssekreterare och VD LKAB (målningen inköpt 1944)

429769

2016-12-20