Garnityr England
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GARNITYR, 3 dlr, flintgods, England, omkring 1900, glaserat i koboltblått, dekor i guld och polykroma figurscener, bestående av bordspendyl och vas, höjd ca 26 resp 33 cm
Vaser med krackeleringar, en vas med skada/lagning
429910
2016-12-21