Halda fickur 1890-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HALDA, fickur, silver, 1890-tal, manuellt uppdrag, serienr: 7033, calnr: B, diameter 40, boett signerad HH, C, Karlskrona 1898
Senare glas, hårspricka i tavlan, senare bygel. Verket går vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
429964
2016-12-27