Halda fickur 1890-tal

Halda fickur 1890-tal
Halda fickur 1890-tal
Halda fickur 1890-tal
Halda fickur 1890-tal
Halda fickur 1890-tal
Halda fickur 1890-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HALDA, fickur, silver, 1890-tal, manuellt uppdrag, serienr: 7033, calnr: B, diameter 40, boett signerad HH, C, Karlskrona 1898

Senare glas, hårspricka i tavlan, senare bygel. Verket går vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

429964

2016-12-27