Spegel Firma Svenskt Tenn

Spegel Firma Svenskt Tenn
Spegel Firma Svenskt Tenn
Spegel Firma Svenskt Tenn
Spegel Firma Svenskt Tenn

Såld för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SVENSKT TENN, "Solspegel", förgyllt trä, diameter ca 51 cm
HISTORIK: Möjligen formgiven av Estrid Ericsson.Inköpt på Svenskt Tenn, ej längre i produktion.

Smärre äldre lagning

430005

2017-01-25