Julservis Gefle Porslinsfabrik
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JULSERVIS, 10 dlr, porslin, omkring 1900, märkt Gefle, kantdekor av tomtar med olika julbestyr, bestående av: 10 djupa mattallrikar, tallrikens diameter ca 24 cm, terrin märkt Villeroy & Bosch medföljer
Krackeleringar och nagg
430025
2016-12-22