Julservis Gefle Porslinsfabrik

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JULSERVIS, 10 dlr, porslin, omkring 1900, märkt Gefle, kantdekor av tomtar med olika julbestyr, bestående av: 10 djupa mattallrikar, tallrikens diameter ca 24 cm, terrin märkt Villeroy & Bosch medföljer

Krackeleringar och nagg

430025

2016-12-22