Spegel empire
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL empire, 1800-talets första hälft, tabernakelkrön, skuren dekor med lyra och ymnighetshorn samt dekor i pastellage, målad och förgylld, höjd ca 161, största bredd 71 cm
Delar av kantlist borta, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.
430068
2016-12-25