Spegel empire

Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL empire, 1800-talets första hälft, tabernakelkrön, skuren dekor med lyra och ymnighetshorn samt dekor i pastellage, målad och förgylld, höjd ca 161, största bredd 71 cm

Delar av kantlist borta, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.

430068

2016-12-25