Fat i fajans

Fat i fajans
Fat i fajans
Fat i fajans
Fat i fajans
Fat i fajans
Fat i fajans
Fat i fajans
Fat i fajans

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BUCKELFAT, fajans, möjligen Tyskland, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av figurscener, diameter ca 34 cm

Glasyrbortfall, nagg samt sprickor

430154

2016-12-22