Pieter Van de Velde tillskriven oljemålning
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PIETER VAN DE VELDE (1634-ap.1687) tillskriven, Kustlandskap med fartyg, olja på duk, ca 48x59,5 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Ermanno Lucinis Samling (nr 186)
Duk uppfäst på pannå
430174
2016-12-22