Romersk skola oljemålning

Romersk skola oljemålning
Romersk skola oljemålning
Romersk skola oljemålning
Romersk skola oljemålning

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

VIVIANO CODAZZI (1604-1670), hans krets (romersk skola, ca 1680): Palatsmiljöer - ett par, olja på duk, ca 64x95 cm, oramade
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Ermanno Lucinis Samling (nr 157)

Varav en dubblerad, färgbortfall, dukskador, retuscher

430175

2016-12-22