Edwar Hald skål

Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål
Edwar Hald skål

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDWARD HALD, skål, Orrefors 1920-30-tal, överfång i lila, slipad dekor av drakar och stiliserade blommor, otydligt signerad, höjd 10,5, diameter 20 cm

smärr nagg

430190

2016-12-22