Christine Ödlund The role-anxiety dilemma

Såld för:

1 700 SEK

Utropspris

12 000 SEK

CHRISTINE ÖDLUND (född 1963): Utan titel ur "The role-anxiety dilemma", utfört 1995, plast insmält i silikon, ca 119,5x116 cm

Proveniens: Galleri Ynglingagatan 1, Stockholm
Litteratur: Avbildad i Ynglingatan 1, utställningskatalog, Moderna museet, 2011

Smärre slitage

430385

2017-01-22