Sabel
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, svensk, m/1899 för infanteriofficer, märkt E. Svalling, Eskilstuna, med portopé, svart stålbalja, längd ca 102 cm
Slitage, hack i klinga, kavel med sprickor i lädret, balja med bucklor
430426
2016-12-23